01-06-2021

Druk i produkcja materiałów – cyfrowe i offsetowe

Banalna myśl: “wydrukujmy ulotkę” – a może to stać się nie lada

problemem. Jaki materiał, jakie uszlachetnienie? Zaufaj naszemu doświadczeniu, pomożemy rozwiązać te kłopoty. Produkcja wizytówki, standu czy katalogu nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Współpracujemy z drukarniami cyfrowymi i offsetowymi. Nadzorujemy proces produkcji od koncepcji do gotowego produktu.

Szybka wycena napisz | zadzwoń:

Agencja reklamowa Warszawa

Chcesz pogadać o druku? Zadzwoń do Gosi

Druk cyfrowy czy offsetowy?

W sumie wszystko zależy od formatu i nakładu. Większość produkcji poniżej 100 sztuk sugerujemy drukować cyfrowo (laserowo). Podobnie z formatem. Laserowy druk cyfrowy ogranicza nas praktycznie do formatu A3.  Większe produkcje to zdecydowanie druk offsetowy. Są też produkcje cyfrowe w oparciu o pochodne druku atramentowego. Tam szerokość druku to nawet 1,5 metra ale to produkcje z małym nakładem.

Sitodruk?

Bardzo klasyczna technologia druku. Jeżeli drukujesz ekskluzywne wizytówki – może się przydać !

Jak zabezpieczyć druk?

Podstawowe formy to lakier maszynowy tzw dyspersyjny – każdy druk offsetowy jest tak zabezpieczony. Lakier UV – tu masz wybór matowy lub błyszczący. Folia zabezpieczająca to cieniutka warstewka folii – łatwo ją rozpoznać próbując przedrzeć materiał. Efekt ozdobny zyzskasz stosująć lakier wybiórczy – stosowany jedynie w wybranych miejscach np na logotypie.

Jakie są koszty druku?

W przypadku druku cyfrowego koszty pojedyńcze są bardzo niskie – nawet przy minimalnych nakłądach. Druk offsetowy, dedykowany do większych nakładów już przy produkcja powyżej 300-500 sztuk będzie bardzo konkurencyjny. Tzw minimalka to koszt około 800-100 zł na druku offsetowym.