07-12-2021

Kalendarz Porsche Club Polska

Koniec roku to czas kalendarzy. Poniżej trochę ujęć

z najnowszej edycji kalendarza Porsche Klub. Świetne zdjęcia, piękne samochody. Robi się praktycznie samo. Przedstawiony przykład to oczywiście kalendarz ścienny. Pewny wzorem do naśladowania jest oczywiście słynny kalendarz Pirelli. Co roku dedykowany artysta, sesja, modelki. Efekt jest piorunujący, często kontrowersyjny do znalezienia w sieci lub szczęściarze mają możliwość obejrzenia premiery podczas dedykowanej premiery – super wydarzenia towarzyskiego. Jeżeli chodzi o kalendarze książkowe to z pewnością wzorem do naśladowania jest linia Moleskine. Jej produkty lubił używać sam Hemingway jak i Picasso. Charakterystyczny lekko żółty papier, miękka okładka i zakładka. Dziś linia kalendarzy i produktów Moleskine jest olbrzymia, łącznie z wersjami cyfrowymi.
W naszej pracy inspiracja jest ważna, jednak zwykle nie mamy takiego luksusu podczas pracy.
Nasza ostatnia publikacja ilustruje ostatni sezon Porsche Klubu. Imprezy przygotowywane przez klub to spotkania towarzyskie, szkolenia czy sportowa rywalizacja. Zwykle towarzyszy im profesjonalny fotograf ilustrujący wydarzenia. Osobnym zagadnieniem była selekcja olbrzymiego materiału. Przyjęliśmy konwencję 2 stron poświęconych jednemu miesiącowi. Zwykle na jednej stronie są uczestnicy wydarzenia, a na kolejnej strony ich samochody.

Jak zrobić dobry kalendarz?

Odpowiedź jest banalna. Oczywiście trzeba mieć pomysł, zaproponować konwencję, motyw przewodni. Ideałem jest, gdy możemy zorganizować sesję zdjęciową lub przynajmniej korzystać z Waszych zdjęć. Materiał ze stoku bywa złem koniecznym, ale można sobie i z nimi poradzić.

Jakie są najczęstsze błędy?

Niestety kalendarium. Warto poświęcić na nie wiele czasu i sprawdzić nie raz. Dni świąteczne, kolejność dni to elementy warte weryfikacji.

Czy kalendarz musi być drogi?

Oczywiście nie u nas! Jest wiele możliwych rozwiązań. Skorzystanie z tzw. gotowego kalendarium, przygotowanie samej wklejki w kalendarzach książkowych czy… wyprodukowanie go możliwie szybko. Wiadomo, że z końcem roku drukarnie pełne są zleceń na kalendarze.